ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

​Бомбардировките над Алепо бяха прекратени

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:18 мин.
По света

Бомбардировките над източно Алепо бяха прекратени, в съответствие с така наречената "хуманитарна пауза" във военните операции, обявена от Русия и Сирия. Новината бе потвърдена и от специалния пратеник на ООН за Сирия Стафан де Мистура.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Паузата ще продължи едно денонощие. Де Мистура и генералният секретар на Организацията на обединените нации Бан Ки-Мун обявиха, че ще настояват примирието да бъде удължено максимално отвъд предварително зададените му рамки и да се осигури пълен хуманитарен достъп до сирийския град.

      На свой ред Русия обяви, че планира да осъществи още две 11-часови хуманитарни паузи до края на тази седмица. Стафан де Мистура съобщи още, че откакто последната офанзива на сирийското правителство срещу Алепо започна на 23 септември, броят на жертвите е достигнал 500, а този на ранените - две хиляди.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?