Новината за масовото убийство в Орландо заля социалните мрежи още в първите минути, след като 29-годишният стрелец нахлу в нощния клуб "Пулс". Първи лошата вест разпространиха шокирани очевидци, последвани от роднини, които се молеха за живота на техните близки. Фейсбук активира приложението си за безопасност за всички, намиращи се в района на инцидента. Създадоха се хаштаговете #PrayForOrlando (Моли се за Орландо), # Pulse, # Orlando, където стотици хиляди хора по света реагираха гневно на насилието и се помолиха за душите на жертвите и за техните близки.
Най-масовото убийство в историята на САЩ не остави равнодушни и световните знаменитости. Политици, културни дейци, певци и актьори изказаха възмущението си в социалните мрежи и изпратиха своите молитви за жертвите на този "акт на терор и омраза", както го нарече Обама.
Една от първите реакции бе на Мадона. Поп кралицата призна, че се чувства разбита и написа в Инстаграм: "Не можеш да използваш името на Господ или религия, за да оправдаваш актове на насилие, за да нараняваш, мразиш и дискриминираш".
;
Лейди Гага реагира в профила си в Туитър: "Моля се семействата на всички жертви от тази епидемична стрелба. Нека тяхната болка бъде посрещната със състрадание и подкрепа от света".
"Няма думи, които да са достатъчни!! Когато сме наранени, ранени, убити - всички плачем! Всички скърбим! Всички сме по-малко без вас, мое семейство! Не сте сами!!", написа Шер. Тя сложи в профила си в Туитър снимка, на която се моли на фона на знамето на дъгата - символ на гей общността.
;Актрисата и певица Ванеса Хъджинс написа: "Не разбирам как може да има толкова много омраза по света. Насилието никога не определя правилата. Любовта го прави. Но този демоничен цикъл продължава. Това разбива сърцето ми. Молитви и любов към всички засегнати."
;;
Рийз Уидърспуун: "С разбито сърце съм от тази трагедия. Моля се за Орландо и за страданията, предизвикани от това безсмислено насилие".
;;I'm heartbroken by this tragedy. Praying for Orlando and the suffering created by this senseless violence.
— Reese Witherspoon (@RWitherspoon) June 12, 2016
За жертвите в Орландо се помолиха още Мила Йовович, Бионсе, Бой Джордж и много други.