Също като Русия, Иран, съюзник на Дамаск, осъди американските ракетни удари. Великобритания, Австралия и Саудитска Арабия са сред страните, които изразиха пълна подкрепа за решението на Тръмп. Франция заяви, че бомбардировките са предупреждение към престъпен режим.
Париж е бил информиран предварително за атаката в Хомс. Лондон обяви, че ударите са били планирани така, че да не пострада руски персонал.
По границата на Турция със Сирия обстановката е спокойна. Турският президент вече заяви, че Анкара е готова да се включи в коалиция в Съединените щати срещу режима на Башар Асад. Снощи Реджеп Ердоган призова Доналд Тръмп да подкрепи с дела думите си по адрес на Сирия.
Австралия беше сред първите, които подкрепиха американската атака в Хомс.
Малкълм Търнбул, премиер на Австралия
"Правителството на Австралия твърдо подкрепя бързия и заслужен отговор на Съединените щати. Това беше пропорционален и насочен отговор.Той носи силно послание към режима на Асад."
Полша също подкрепи американската атака. Съединените щати са гарант на световния ред и мир, се казва в изявлението на Варшава.
Токио също е солидарен с Вашингтон.
Шиндзо Абе, премиер на Япония
"Японското правителство подкрепя решимостта на американското правителство да не толерира разпространинето и употребата на ядрено оръжие. Предвид това, Япония разбира последната американска операция като мярка да се предотврати влошаване на ситуацията".
27 годишен сириец, оцелял при химическата атака в провинция Идлиб заяви, че американските бомбардировки са добра стъпка
Алаа Алусеф, оцелял при химическата атака в Идлиб
"Американските въздушни удари снощи са добра стъпка,която облекчава донякъде нашето страдание, но не постига желаните цели".
Алаа Алусеф не вярва, че ударите ще спрат сирийската армия да извършва други атаки.