Борусия Дортмунд поведе, но накрая загуби от Кьолн в мач с пет гола

18:31, 01.10.2022
Чете се за: 02:30 мин.
борусия дортмунд поведе накря загуби кьолн мач пет гола

Отборът на Борусия Дортмунд допусна загуба с 2:3 при визитата си на Кьолн в мач от осмия кръг на германската Бундеслига.

„Жълто-черните“ откриха резултата на „Райненергищадион“ в 31-ата минута, когато Джуд Белингам комбинира с Юлиан Брандт на границата на наказателното поле на домакините. Германският национал проби в пеналтерията на домакините и с изстрел с външната част на ходилото на десния крак се разписа в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Марвин Швабе.

Съставът на Кьолн изравни резултата в 53-ата минута. Линтон Маина получи топката на левия фланг и центрира ниско по земя в наказателното поле на гостите от Дортмунд, където Флориан Кайнц с едно докосване прати топката в средната част на опразнената врата.

Домакините направиха пълен обрат само три минути по-късно, когато голмайсторът Канц центрира от ъглов удар в пеналтерията на Борусия, а на първа греда Щефен Тигес с глава прати топката в далечния десен ъгъл на вратата, пазена от Александер Майер.

Кьолн дръгна с два гола аванс пред „пчеличките“ в 71-ата минута, чрез Деян Любичич, който с диагонален изстрел от границата на наказателното поле прати кълбото в долния ляв ъгъл на стража Майер.

Том Роте намали изоставането на Борусия в 78-ата минута, когато негово центриране отляво рикошира в крака на противников футболист, а топката прехвърли вратаря Швабе и се озова в мрежата зад него, но до повече попадение в срещата не се стигна.

В класирането Борусия Дортмунд е четвърти с 15 точки, докато Кьолн е седми с 13 пункта.

Ливърпул вкара три гола във вратата на Брайтън, но хеттрик на Тросар донесе точка за "чайките"