Челси разби Милан на "Стамфорд Бридж" и се доближи на точка зад лидера РБ Залцбург в Шампионската лига

челси милан
21:56, 05.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Челси постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Милан в мач от група Е на Шампионската лига.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Стамфорд Бридж“ в 24-ата минута, когато центрирана топка от ъглов удар в наказателното поле на „росонерите“ затрудни отбраната на гостите, а най-съобразителен в суматохата се оказа Уесли Фофана, разписвайки се с удар от близка дистанция.

Домакините удвоиха преднината си шест минути след началото на второто полувреме. Рийс Джеймс получи топката на десния флаг и почти от аутлинията центрира полувисоко в пеналтерията на Милан, където Фикайо Томори се размина с топката, а дебнещият до него Пиер-Емерик Обамеянг с едно докосване от въздух я прати в средата на вратата, пазена от Чиприан Татарушану.

Крайният резултат оформи асистента за втория гол Джеймс, който бе изведен отдясно в наказателното поле на италианците и мощен удар по диагонала се разписа в близкия горен ляв ъгъл на стража Татарушану.

В класирането Челси събра актив от четири точки и се изкачи на второто място, задминавайки Милан, който е с по-лоша голова разлика.