Дания надигра световния шампион Франция в Копенхаген

ериксен започва титуляр сърбия извежда дания капитанската лента паркен
23:34, 25.09.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Дания победи Франция с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Лигата на нациите. Каспер Долберг и Андреас Сков Олсен се разписаха за "червения динамит".

Домакините бяха далеч по-агресивни в преден план и откриха резултата в 34-ата минута на стадион "Паркен" в Копенхаген. Каспер Долберг засече на предна греда прострелно подаване по земя в наказателното поле на Микел Дамсгаард за 1:0.

След пет минути датчаните удвоиха аванса си. Андреас Сков Олсен стреля по земя в долния ляв ъгъл.

Франция е шестият отбор в тазгодишното издание на Лигата на нациите, който не успява да се разпише през първото полувреме. Останалите пет отбора са Англия, Сан Марино, Словакия, Лихтенщайн и Малта.

"Петлите" прекараха второто полувреме в търсене на гол. Антоан Гризман изведе Килиан Мбапе сам срещу Каспер Шмайхел, но стражът спаси.

Световния шампион, воден от Дидие Дешан, записа трета загуба за календарната година. Това е най-слабият баланс за тима.

В другия двубой от група 1 Хърватия победи Полша с 3:1.

Дания заема втората позиция в класирането с актив от 12 точки. Франция се намира на третото място с 5 пункта.