Димитър Кузманов с втора победа в квалификациите на Уимбълдън

Димитър Кузманов
Снимка: sofiaopen.bg
15:43, 22.06.2022

Димитър Кузманов се класира за третия (финален) кръг на квалификациите на турнира по тенис Уимбълдън.

Във втората си среща Мико се наложи с 6:4, 3:6, 6:4 над Педро Качин от Аржентина, който е №9 в квалификационната схема и №118 в ранглистата на АТП. Срещата продължи 2 часа и 16 минути.

На старта на пресявките Кузманов се наложи над представителя на домакините от Великобритания Чарлз Брум с 6:3, 7:5.

Българинът проби Качин още в първия гейм и запази преднината си до края на сета за 6:4. Във втората част Качин проби за 5:3 и изравни сетовете след 6:3. Мико проби първи в третия решителен сет за да поведе със 5:3. Качин обаче отговори с рибрейк за да намали изоставането си. При 5:4 Кузманов поведе с 40-15 на сервис на Качин и от първата си възможност затвори мача в своя полза.

За влизане в основната схема Мико ще играе срещу №207 в света Енцо Куако от Франция.