Финалът в Умаг изкачва Алкарас до №4 в световната ранглиста

Карлос Алкарас
10:44, 31.07.2022

Карлос Алкарас победи Джулио Цепиери с 7:5, 4:6, 6:3 в полуфинал от АТР 250 турнира в Умаг, Хърватия. Победата му осигури изкачване в световната ранглиста при мъжете до 4-ата позиция.

В първия сет двамата тенисисти си размениха по един пробив за 4:4 гейма. Испанецът отрази три сетбола, преди да пробие опонента си повторно и да спечели частта.

Равенството във втория сет отново се запази до резултат 4:4, след което италианецът изравни резултата с пробив.

Карлос Алкарас спечели първите три гейма в третата заключителна част, преди съперникът му да изравни. Тинейджърът записа серия от нови три поредни гейма, която му осигури победата след 2 часа и 52 минути игра.

Испанецът се класира за шести финал от началото на годината. Той защитава титлата си от турнира.

В другия полуфинал Яник Синер надигра Франко Агаменоне с 6:1, 6:3 за 1 час и 24 минути игра. Финалът ще противопостави най-високопоставените тенисисти в схемата на турнира един срещу друг.

Панайот Панайотов пред БНТ: За "Мижав интерес" и отношенията с Кичка Бодурова
Александър Николов: Газ има, трябва разходите да се направят социално поносими