Ивет Горанова достигна до битката за бронза на Световното

посрещнаха ивет горанова софия
14:38, 18.11.2021
Чете се за: 01:47 мин.

Олимпийската шампионка Ивет Горанова достигна до битката за бронза на Световното първенство по карате, което се провежда в Дубай.

Българската състезателка има всички шансове да спечели отличие от големия форум в категория до 55 килограма – кумите.

Ивет Горанова победи в репешажа Джералдин Пеня Барко от Колумбия след 2:2 и сеншу.

В спора за бронза олимпийската ни шампионка ще срещне Дженифър Уорлинг от Люксембург. Мачът е в събота, 20 ноември, от 10.00 часа българско време. Битката ще можете да наблюдавате на живо по БНТ 3.

Вчера Ивет Горанова записа две победи, в това число и над Анжелика Терлюга (Украйна), но на четвъртфинала претърпя поражение от Алън Тринити (САЩ). В последствие след контузия на една от състезателките, Ивет Горанова успя да стигне до репешажите на шампионата.

По-рано през деня Васил Ривов завърши на 7-о място в категория до 67 килограма. Той беше много близо до мача за бронза, след като спечели първия репешаж, но във втория отстъпи на европейския шампион Дионисиев.

Отборът на България при мъжете кумите ще се включи в отборната надпревара от втория кръг, който ще се проведе в петък, 19 ноември.

Още тази вечер от 21.00 часа по БНТ3 ще можете да гледате поредния обзор от деня от Световното първенство по карате в Дубай.