НОВИНИ

Каракачанов: Няма забавяне на проекта за F-16 заради COVID-19

каракачанов забавяне проекта заради covid
bnt avatar logo
от БНТ
14:29, 20.07.2020
Чете се за: 00:45 мин.
Регионални

Военноморският координационен елемент ще ни даде възможност да сме максимално добре информирани за всичко, което се случва в региона на Черно море.

Това каза министърът на отбраната Красимир Каракачанов пред журналисти във Варна, съобщиха от министерството на отбраната.

Министър Каракачанов заедно с началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов посетиха Военноморския координационен елемент за Черно море и ВВМУ "Н. Й. Вапцаров“. Във визитата участваха посланикът на САЩ Н.Пр. Херо Мустафа, посланикът на Румъния Н. Пр. Йон Гълеа и посланикът на Грузия Н. Пр. Тамара Лилуашвили. Те бяха запознати с възможностите и задачите на Военноморския координационен елемент, наблюдаваха демонстрация на използване на способностите на лодки тип "RHIB-7м. и разгледаха фрегатата "Дръзки“.

С това посещение посланиците изразяват и своята солидарност с усилията на България за създаване на този морски координационен център, коментира още министърът.

Пред журналисти той заяви още, че няма забавяне на работата по проекта за новите бойни самолети Ф-16 заради коронавируса: "В писмо от Пентагона и от фирмата-изпълнител "Локхийд Мартин“ ни увериха, че пандемията не забавя сроковете за изпълнение на договора“.

Министърът на отбраната, началникът на отбраната и посланиците посетиха ВВМУ "Н. Й. Вапцаров“, където разгледаха учебно материалната база. Началникът на Морско училище флотилен адмирал проф. Боян Медникаров ги запозна със специалностите и с перспективите пред неговите възпитаници в областта на военното и на цивилното морско дело.

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Въвеждат се нови изисквания за откритите спортни стрелбища
Въвеждат се нови изисквания за откритите спортни стрелбища
Очакват се първите резултати от ваксината срещу COVID-19 на Оксфорд
Очакват се първите резултати от ваксината срещу COVID-19 на Оксфорд