Гръцкият тенисист е най-високопоставеният играч, който отпада от турнира.

Карлос Алкарас
10:18, 28.08.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Третият поставен Карлос Алкарас от Испания отстрани австралийския квалификант Ли Ту в първия кръг на Откритото първенство на САЩ след успех с 6:2, 4:6, 6:3, 6:1.

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Алкарас, който загуби във финала Олимпийските игри в Париж, се нуждаеше от два часа и 44 минути, за да преодолее противника си. В следващия кръг испанецът ще срещне Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия, който елиминира канадеца Денис Шаповалов с 6:4, 7:5, 6:4.

„Очевидно той малко ме изненада. Той започна мача малко нервно, но след първия сет започна да играе отличен тенис. Ще следя резултатите му, защото съм сигурен, че скоро ще го виждаме доста често наоколо“, призна Карлос Аларас в интервюто си на корта пред Ник Кирьос, който работи като анализатор на ESPN по време на Откритото първенство на САЩ.

Стефанос Циципас стана най-високо поставеният тенисист, който отпадна още на старта на турнира от Големия шлем в Ню Йорк. Гръцкият представител, 11-и поставен в схемата, отстъпи пред австралиеца Танаси Кокинакис в четири сета – 6:7(5), 6:4, 3:6, 5:7 за три часа и 55 минути. Кокинакис, за когото това бе първа победа на Откритото първенство на САЩ от 2019 година насам, ще има за съперник португалеца Нуно Боржеш в следващия кръг.