Мароко оглави група "С", а Коморските острови надиграха Гана

купа на африканските нации
22:52, 18.01.2022
Чете се за: 02:37 мин.

Сблъсъкът между Габон и Мароко от третия кръг на груповата фаза на турнира Купата на африканските нации завърши при резултат 2:2.

Джим Алевина откри резултата, а Софиан Буфал изравни. Автогол на Найеф Агер върна аванса на символичните домакини, но Ашраф Хакими заслужи точка на тима си. Равенството класира Мароко в елиминационната фаза на надпреварата.

През първото полувреме Джим Алевина даде преднина на своя тим в 21-ата минута.

След почивката Юсеф Ен Несири изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради засада. В 74-ата минута Андре Бийого повали съперник в наказателното си поле, а Софиан Буфал изравни от дузпата.

Централният бранител на мароканци Найеф Агер си отбеляза автогол, но неговият съотборник в защитния вал Ашраф Хакими отново възобнови равенството със красив гол от пряк свободен удар.

В другия двубой от група "С", игран по същото време, Коморските острови победи Гана с 3:2.

Символичните гости откриха резултата още в 4-ата минута. Ел Фарду Бен шутира топката в горния десен ъгъл на противниковата врата.

В 22-рата минута Андре Аю получи директен червен картон. След намесата на ВАР нападателят бе изгонен заради грубо нарушение.

След почивката Ахмед Мони удвои преднината на тима си след изстрел в долния десен ъгъл. В ответната атака Ричмънд Боакие намали пасива на тима си, след като засече с глава центриране от корнер на Даниел-Кофи Киере.

Александър Джику възобнови равенството в 77-ата минута, но в 85-ата минута Ахмед Мони донесе успеха на тима си с изстрел отблизо.

Мароко оглави класирането с актив от 7 точки, а втори е Габон с 5. Коморските острови заема третата позиция с 3 пункта, а Гана има само точка и отпадна.