ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Новак Джокович: Заради вятъра играех срещу двама противници

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:20 мин.
Спорт

Поради силния вятър, сърбинът призна, че срещата му с Александър Зверев е била двойно по-трудна.

Новак Джокович
Снимка: БТА
Слушай новината

Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович преодоля германеца Александър Зверев на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис и заяви, че почти е играл срещу двама противници.

Причината за това е бил силният вятър.

"Усетих как вятърът се засили в последните няколко гейма. Почти играех срещу двама противници. Чувствам, че топката не отива в посоката, където я удряш. Хората не виждат това по телевизията, но на корта можеш да го усетиш много. Просто се опитвах да играя разнообразно. В един момент почувствах, че не мога да го преодолея, затова се опитах да го доведа до мрежата и да рискувам с дропшот, сервис и воле. Трябваше да се направи. Бях напрегнат, за да завърша мача, а той играеше постоянно от задната част на корта в последния гейм, не правеше грешки и ме накара да се потрудя", коментира Джокович.

Сръбският тенисист пристигна в Париж, след като спечели 100-ата си титла на ниво АТР в Женева. В Мадрид той каза, че се примирява с "нова реалност" в тениса, опитвайки се да спечели мач или два.

"Не беше страхотно чувство, но е нещо, което не бях изпитвал от много години, 20 години играя. Затова казах, че трябва да се опитам да намеря начин да се върна на турнирите от Големия шлем. Победата срещу Карлос Алкарас на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, победата на четвъртфиналите срещу Зверев доказват на мен и на другите, че все още мога да играя на най-високо ниво и просто процъфтявам в тези моменти. Тук се концентрирам и наистина давам най-доброто от себе си, така че просто се надявам, че след няколко дни ще мога физически да се справя със Синер. Това е голямо предизвикателство за мен", каза още Новак Джокович.

Свързани статии:

Джокович и Зверев направиха шоу, в което сърбинът си осигури 13 полуфинал на "Ролан Гарос"
Джокович и Зверев направиха шоу, в което сърбинът си осигури 13 полуфинал на "Ролан Гарос"
38-годишният сърбин ще играе със световния номер 1 Яник Синер в...
Чете се за: 01:20 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?