Победа №1000 осигури финал на Джокович в Рим

джокович обърна хачанов финала белград
23:20, 14.05.2022

Новак Джокович победи Каспер Рууд с 6:4, 6:3 и се класира на финала на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим. Той записа своята победа №1000 в кариерата си.

В първия сет сърбинът осъществи поведе с 4:0, за да наложи контрол над играта. Съперникът му върна един пробив, но лидерът в световната ранглиста затвори частта при 6:4.

Равенството се запази до резултат 3:3 във втория сет, след което Джокович бе категоричен и се поздрави с победата с първия си мачбол след 1 час и 43 минути игра.

34-годишният тенисист ще играе 55-и финал на турнир от сериите "Мастърс" и 12-и финал в Рим. Над 1 000 победи имат само Джими Конърс (1274), Роджър Федерер (1251), Иван Лендъл (1068) и Рафаел Надал (1051)

На финала той ще премери сили със 4-ия в схемата Стефанос Циципас, който победи Александър Зверев с 4:6, 6:3, 6:3.