Испанецът не загуби сет на старта на "Ролан Гарос".
Шампионът от миналата година Карлос Алкарас започна защитата на титлата си на „Ролан Гарос“ с чиста победа. Световният №2 спечели срещу „щастливия губещ“ Джулио Зепиери (Италия) с 6:3, 6:4, 6:2.
Испанецът завърши със 78% спечелени точки на първи сервис и 67% на втори. Той беше особено прецизен при излизането си на мрежата, където спечели 21 от 25 точки. Алкарас спаси и трите точки за пробив, пред които беше изправен по време на почти двучасовия сблъсък. Това е осма поредна победа за него на турнира и 31-а за годината.
Алкарас, който се стреми да стане първият мъж, защитил титлата си в Париж след Рафаел Надал през 2019-20 г., вече спечели 16 от 17-те си мача на клей тази година.
„Беше наистина, наистина солидно“, каза Алкарас. „Първият кръг на турнира никога не е лесен, а да дойдеш тук като защитаващ титлата си можеше да е още по-трудно. Но аз просто започнах доста добре и запазих доброто си темпо през целия мач. Опитах се да бъда концентриран върху играта си, за да вляза в добър ритъм“, добави испанецът.
В следващия кръг Алкарас, който през сезона има две Мастърс 1000 титли на клей, ще играе с Фабиан Марожан (Унгария).