Швьонтек започна убедително участието си на Уимбълдън

швьонтек започна убедително участието уимбълдън
18:27, 28.06.2022

Лидерката в световната тенис ранглиста при жените Ига Швьонтек започна участието си на Откритото първенство на Великобритания с убедителта победа срещу хърватката Янеа Фет с 6-0, 6-3.

Фаворитката за титлата на Уимбълдън съвсем очаквано не остави никакви шансове на своята опонентка и приключи двубоя за 75 минути.

Още от самото начало стана ясно, че двубоят няма да продължи дълго. Фет показа самоотвержена игра в защита, но това далеч не бе достатъчно срещу Швьонтек, която записа три последователни пробива и спечели първия сет за половин час.

Противно на развитието на мача до този момент, вторият сет започна много по-добре за хърватката, която проби на два пъти и поведе с 3-1. Швьонтек обаче се отърси от шока и бързо си върна инициативата, като не загуби повече геймове до края на срещата.

Следващата опонентка на световната №1 ще бъде Лесли Патинама Керкова, която е 252-ра в ранглистата.