"Тойота" пак победи на "24-те часа на Льо Ман"

11:21, 21.09.2020
Чете се за: 00:32 мин.
Други спортове
тойота пак победи часа льо ман

Тимът на "Тойота" спечели за трета поредна година автомобилното състезание по издръжливост "24-те часа на Льо Ман", след като завъртя 387 обиколки на френската писта.

За японеца Кадзуки Накажима и за швейцареца Себастиен Буеми това също бе трета поредна победа след тези през 2018 и 2019 година.

За новозеландеца Брендън Хартли това бе първи успех, след като замени испанската легенда в моторните спортове Фернандо Алонсо.

Другият отбор на "Тойота", включващ британеца Майк Конуей, японеца Камуй Кобаяши и аржентинеца Хосе Мария Лопес, който бе считан от мнозина за основен фаворит, остана трети в крайното класиране с 381 изминати обиколки.

Между двата автомобила на японския производител се нареди отборът на "Ребелион" в състав Густао Менезеш, Норман Нато и Бруно Сена.

Това бе и предпоследният кръг от Световния Шампионат за Издръжливост, а финалният кръг за сезона ще се проведе на 8 ноември, когато е надпреварата на "8-те часа на Сахир".