Томова се смъкна на 84-а позиция в ранглистата на WTA, Топалова с рекордно класиране

Гергана Топалова прогресира с 30 места до рекордното за нея 222-о.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:23, 20.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
виктория томова стартира успешно australian open чака мач елена свитолина

Виктория Томова отстъпи пет позиции и от днес е на 84-о място в световната ранглиста.

През изминалата седмица първата ни ракета отпадна на осминафиналите на тенис турнира в Париж от категорията WTA 125, след загуба от британската топракета Кейти Боултър.

Томова ще играе на WTA 250 турнира на клей в Рабат, Мароко. В първия кръг утре тя ще спори с преминалата през квалификациите туркиня Бефру Дженгиз, заемаща 347-а позиция в ранглистата.

Гергана Топалова прогресира с 30 места до рекордното за нея 222-о. Пловдивчанката почти сигурно ще намери място в квалификациите на следващия турнир от Големия шлем – Уимбълдън.

Сред първите 500 от българките са Изабелла Шиникова (№258) и Лиа Каратанчева (№490).

Водач продължава да бъде Ига Швьонтек, която спечели титлата в Рим в събота, следвана от финалистката в италианската столица Арина Сабаленка и Коко Гоф.