Владимир Илиев със 7-о място в преследването на Европейското първенство по биатлон

15:28, 28.01.2023
Владимир Илиев
Снимка: БОК, Йордан Петков

Българският биатлонист Владимир Илиев завърши на 7-а позиция в преследването на 12.5 км при мъжете по време на Европейското първенствоВ в Ленцерхайде, Швейцария.

Илиев спечели три места в сравнение с класирането си от спринта, но въпреки това може да съжалява, че не успя да се намеси в битката за медалите. В последната си стрелба българинът допусна две грешки, които го лишиха от шанса да се бори за бронзовия медал.

В крайна сметка спортист №1 на България за 2019 година направи общо четири пропуска на огневия рубеж и финишира на 1:48.7 минути от победителя Вебьорн Сьорум от Норвегия, който допусна две грешки на стрелбището.

На второ място финишира неговия сънародник Ерленд Бьонтегорд, а за бъде норвежкият триумф пълен трети се нареди още един представител на "викингите" Ендре Стрьомсхайм.

Утре Европейското първенство по биатлон в Ленцерхайде, Швейцария завършва с двете смесени щафети - от 11.25 часа е класическата смесена щафета, а от 14.25 часа единичната. И двете състезания ще може да наблюдавате на живо в ефира на БНТ 3.