Втора титила от Ийстбърн за Тейлър Фриц

басилашвили фриц поднесоха изненадите финалите индиън уелс
09:15, 26.06.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Тейлър Фриц спечели титлата от турнира по тенис на трева в Ийстбърн, Великобритания, награден фонд от 697 405 долара. Във финала американецът победи своя сънародник Максим Креси с 6:2, 6:7(4), 7:6(4).

Двубоят започна с пробив за 24-годишният тенисист. Нов пробив на нула за 5:2 осигури комфортен аванс за Тейлър Фриц, който му помогна да затвори първата част.

Втория сет обаче бе далеч по-оспорван. Двамата състезатели спечелиха подаванията си и се стигна до тайбек. 25-годишният играч спечели две точки при сервис на опонента и изравни резултата.

Както и във втората част, третия финален сет също бе решен след тайбрек. Този път поставеният под №3 в схемата на турнира спечели две разигравания при сервис на противника и се поздрави с успеха с втория си мачбол след 2 часа и 16 минути игра.

Тенисистът печели отличието за втори път след 2019 година. Това е трета титла в кариерата на Тейлър Фриц на ниво АТP и втора за годината след успеха на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс.

Проф. Николай Овчаров: Френското предложение не е край, а начало на преговорите