Парламентът реши да се погасяват първо главниците за данъците и осигуровките с изтекъл срок за плащане, а след това лихвите по тях.
Парламентът реши да се погасяват първо главниците за данъците и осигуровките с изтекъл срок за плащане, а след това лихвите по тях.
Това стана днес с окончателните промени в ДОПК (Данъчно-осигурителния процесуален кодекс). Мотивите на вносителя, Министерския съвет, са, че така се спира начисляването на лихви и се предотвратява натрупването на нови задължения. Промените в кодекса влизат в сила от 1 декември.
Парламентът прие и въвеждане на механизъм за обратно начисляване на ДДС при доставките на зърнени и технически култури, които най-често се ползват в схеми с ДДС. Измененията са в Закона за ДДС и са записани в заключителните разпоредби на ДОПК.
Не се водят преговори с Полша за закупуване на самолети МиГ-29, заявиха от Министерството на отбраната
Депутатите ще гласуват окончателно бюджета утре, бурни дебати в парламента днес
Премиерът Румен Радев се срещна с новоизбрания главен мюфтия д-р Ахмед Хасанов
До 20 г. или доживотен затвор грозят похитителя на 11-годишната Наталия
Полицията свали охраната на хижа „Петрохан“: Наследниците влязоха във владение на имота