Необичаен протест в столичния комплекс Младост 1А засне "По света и у нас".
Необичаен протест в столичния комплекс Младост 1А засне "По света и у нас". Няколко 10-годишни деца излязоха със скандирания срещу отсичането на дърво пред блока, в който живеят. На импровизирани плакати с цветни моливи децата бяха изписали стачка и бяха нарисували рисунки с пейзажи.
Моника - 10г.: "Когато видяхме табелата, че ще отсичат дървото и решихме по наше собствено желание без никой друг да се включва да запазим дървото".
На събрание обитатели в блок 29А решават да се премахне четвъртвековна топола до първия вход. Докато цъфти тези, които живеят срещу клоните й - тоест от едната страна на блока боледували от астма и алергии. Детския екопротест представлява живеещите от другата страна.
Домоуправителката на втория вход гарантира, че отрязването на дървото е законно. Успокои, че на негово място ще бъдат засадени фиданки:
Дошлите с техника и резачки озеленители бяха отпратени от началниците си.
Автор: Милен Кирилов, оператор: Венцизар Миленков
В началото на лятото: Сериозен недостиг на спасители на плажа, въпреки по-високото заплащане
Европейските награди за дизайн се връчват на официална церемония в кино „Люмиер“
Рекорд за Гинес постави пилотът Николай Калайджиев с 1020 излитания и кацания за 15 часа
Полицията в Монтана разследва случай на жесток побой над 5-годишно дете
Полицейска операция за контрол на пътя и срещу гонките се провежда в област Благоевград (СНИМКИ)
Обществено недоволство: Протест в село Лесново срещу агресията заради шепа череши