Бисер Миланов, известен с прозвището си Петното и негови сподвижници бяха зрелищно арестувани пред Народното събрание днес.
Бисер Миланов - Петното на няколко пъти заплашително замахва към Мария Цънцарова със запалена цигара.
Днес Миланов се появи и на протеста пред Народното събрание, където обясни:
"Аз мога да си хвърлям цигарите където поискам, не съм я хвърлял по вашата колежка".
След версията си за цигарата, Миланов обясни защо е дошъл да протестира заедно с приятеля си и наемател на имота Йордан Бонев:
"Управляващата партия поне можеше да дойде да ни плати наема. Да ни каже едно мерси. Така или иначе толкова много ни смесваха с тях. Такава услуга им направихме като свалихме ГЕРБ от власт, та сега поне едно мерси да ни кажат управляващата партия. А не да ни репресират политически".
Протестиращите отново посочиха Петното като провокатор и помолиха полицаите да го отстранят. Миланов обаче се върна пред парламента. Час по-късно той и компанията зрелищно бяха арестувани от отряд "Кобра" на МВР по разпореждане на прокуратурата - причината - Миланов е разследван за закана за убийство, отправена към собственичката на имота, за който той и компанията му отказват да плащат наем.
Засега Бисер Миланов ще остане в ареста за 72 часа. Миланов нашумя през лятото с провокативните си действия срещу протестиращите.Той се появяваше и на срещи на граждански организации с премиера Пламен Орешарски и вътрешния министър Цветлин Йовчев. В богатото си криминално досие Бисер Миланов има 7 присъди. Първата е условна за кражба, когато е 18 годишен, следват обаче и ефективни тежка телесна повреда, кражба на автомобил, бягство от затвора и хулиганство.
Автор: Иво Никодимов
Наркотикът на изнасилвачите: Дрогата е без мирис и вкус и с тежки последици за здравето
С близо 6 промила и кокаин зад волана: Съдът остави в ареста мъжа, причинил катастрофа на АМ "Струма"
Справката за съвместните пътувания на прокурор Емилия Русинова и Пепи Еврото вече е предоставена от МВР
Освобождаването на Йордан Стоев от ВСС: Пленумът реши да се изготвят правила за процедурата
Данни за пътуванията на Емилия Русинова и Петьо Петров – Еврото отиват в Правосъдното министерство
Войната в Близкия изток: Иран твърди, че е свалил американски изтребител
Янкулов подготвя предложение за образуване на дисциплинарно производство срещу градския прокурор на София