Проливен дъжд и градушка удариха град Карлово снощи.
Антон Минев - зам.-кмет на Карлово: Има общински сгради, които са били наводнени вследствие на дъжда - една детска градина, сградата на общинската администрация, център за настаняване от семеен тип.Днес комисия от местната власт започна описване на пораженията от бурята. И на пропадналия покрив на детска градина:
Лиляна Събева - директор на детска градина "Гина Кунчева": Да няма по-големи от тези поражения сега частично е изпадала мазилка на сградата, но поражения вътре при децата няма.За справяне с щетите общината ще кандидатства за средства от Междуведомствената комисия за подпомагане при бедствия и аварии към Министерския съвет.
Репортаж на Златин Бояджиев и Георги Котов
Цифров каталог на българското филателно наследство създадоха от Министерството на транспорта
Определиха 3000 евро гаранция за мъжа, обвинен за отравянето на 8 лешояда в Стара планина
Транспортният министър с писмо до Сдружението на общините заради проблеми с безплатните карти за транспорт на децата до 14 години
Цените на плодовете и зеленчуците: Какво е бъдещето на българското производство?
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика