ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

15 млрд. евро от еврофондовете до 2020 г.

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
Икономика

В близките дни ще бъдат оповестени всички договори за европейски пари, сключени с медии и ПР-агенции в последните 10 месеца.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
В близките дни ще бъдат оповестени всички договори за европейски пари, сключени с медии и ПР-агенции в последните 10 месеца. Това съобщи вицепремиерът Зинаида Златанова като пример за прозрачност при усвояването на средствата от структурните фондове. Тя откри семинар за мерките против корупцията и измамите с европари. Златанова посочи, че са нужни прозрачни процедури и ефективно прилагане на новите регламенти на Еврокомисията за следващия програмен период. По отношение на обществените поръчки се подготвя модерно законодателство, което ще въведе още по-строг контрол. Скоро Народното събрание се очаква да приеме и промените в Закона за конфликт на интереси, съобщи Златанова. Тя посочи, че корупцията и измамите струват на Евросъюза около 120 милиарда евро годишно, като темата е особено чувствителна за страни като България. До 2020 година страната ни ще има достъп до около 15 милиарда евро от европейските фондове.
Зинаида Златанова - вицепремиер и министър на правосъдието: "Само през настоящата година европейските средства, които се очаква да влязат в българската икономика са 1,8 млрд евро. В борбата с корупцията и измамите с евросредства няма място за политическо противопоставяне, така както не може да има разлика в интересите на българските граждани и европейските данъкоплатци. Интересът може винаги и е бил общ - тези средства да достигнат до гражданите на европейска България."

Автор: Пенка Ангелова

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?