ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борба с търговията на гласове

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:08 мин.
У нас

Дванайсет дни преди евроизборите на 25 май първите напечатани бюлетини вече са предадени на външно министерство, за да стигнат до секциите, в които ще гласуват българите в чужбина.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Дванайсет дни преди евроизборите на 25 май първите напечатани бюлетини вече са предадени на външно министерство, за да стигнат до секциите, в които ще гласуват българите в чужбина. От утре започва доставянето на изборните книжа от печатницата на БНБ до областните центрове. МВР ще охранява бюлетините по пътя им до всяка една секция в страната. От следващата седмица се открива и горещ телефон за сигнали за търговия с гласове и нарушения. Въпреки че печатницата на БНБ е един от най-строго охраняваните от жандармерията обекти, от МВР са предприели и допълнителна охрана на всяка стъпка от отпечатването на бюлетините.
Светлозар Лазаров, главен секретар на МВР: От момента на започване на отпечатването на бюлетините има пост на СДВР, който функционира на място и се извършва контрол и реално си записват номерата на автомобилите и данните на лицата, които влизат там.
Превозването на бюлетините до областните управи също се организира по нов начин.
Светлозар Лазаров, главен секретар на МВР: Този път за всяка отделна област ще има отделна охрана на служители на Жандармерията от точка А до крайна точка.
Освен това охраната ще бъде двойна и колите с бюлетините ще се ескортират освен от Жандармерията и от полицейски автомобили на областните дирекции, през чиято територия преминават и така до всяка секция, в която ще се гласува. Заради абитуриентските балове в някои училища на 24 май подготовката на секциите ще започне малко по-късно. Първата цел е да не се пречи на празнуващите, а втората след като придружат абитуриентските кортежи полицаите да поемат охраната секциите до започването на изборния ден. МВР, ДАНС и прокуратурата отново заедно ще проверяват и разследват всички данни и сигнали за престъпления, свързани с изборите.
Светлозар Лазаров, главен секретар на МВР:Указанията са, подателя на сигнала да бъде уведомен за резултатите от проверката, като в случая това ще става след произнасяне на компетентната прокуратура.
Така всеки подател на сигнал ще може да обжалва резултата от проверката, ако не е доволен. От 20 май ще заработи и горещ телефон, на който всеки ще може да подава сигнали за купуване на гласове и престъпления, свързани с изборите -  тел. 02 982 2232; факс  02982 5646 и е-mail: izbori@mvr.bg

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?