25 души са проявили симптоми на хранително отравяне в Старозагорско. Те са консумирали храна, раздавана по програмата "Топъл обяд".
От всички прегледани само 5 човека, сред които и дете на годинка и половина, са настанени в инфекциозната клиника на старозагорската университетска болница. Храната се доставя от фирма за кетъринг, регистрирана в област Сливен.
Проверка на РЗИ в Стара Загора е установила, че храната не е се е съхранявала правилно, не е била в хладилник. В момента Областната дирекция по безопасност на храните в Сливен извършва проверка на фирмата за кетъринг.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието