ГЕРБ, "Коалиция за България" и ДПС се разбраха за програмата на Народното събрание за тази седмица.
Имаме уточнение на трите парламентарни групи с общо съгласие да подкрепим програмата от миналата седмица, съобщи председателят на ПГ на "Коалиция за България" Атанас Мерджанов след консултациите в кабинета на председателя на Народното събрание Михаил Миков.
От "Атака" не участваха в разговорите, а заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева се включи в консултациите около половин час след началото им. Мерджанов посочи, че и трите групи са поели ангажимент да не внасят предложения за включване на допълнителни точки в дневния ред.
Ако има предложение за актуализация на бюджета на НЗОК и на съответната част на държавния бюджет, сме готови да участваме в разискванията, добави той. Ако Министерският съвет предложи проект за актуализация на бюджета на НЗОК и в тази част и в републиканския бюджет, ПГ на
ДПС ще подкрепи такова предложение, каза пред председателят на Движението Лютви Местан.