За втора поредна година Дунавският сал акостира при Русе.
Юрген Айзеле - ръководител на екипа: „Използваме двигател, но само когато се движим нагоре по реката. После го спираме и се спускаме надолу по течението. Мотора включваме само при маневри или когато се разминаваме с големите кораби".Организаторите искат да запазят Дунав по-чист, защото според тях в хиляда кубика вода има близо 400 частици пластмасови отпадъци и едва 300 рибни яйца. Екипажът на сала, който се състои от 5-ма българи, 5-ма румънци и двама сърби, популяризира идеята си в 18 града по поречието на Дунав.
Юрген Айзеле: „Имахме голям проблем с тръгването, заради еднометровите вълни. Почти всеки ден беше ветровито, с бури и дъжд."Плавателният съд е потеглил от град Неготин Сърбия преди месец. От Русе ще отплава към Ряхово, а последната му спирка е град Тулча в Румъния.
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Министърът на отбраната и посланикът на Франция обсъдиха ускоряването на съвместните проекти за модернизация на Българската армия
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни