Опасен жп прелез може да доведе до нелеп инцидент.
Радин Тодоров: "Не всички са внимателни и трябва да се внимава, когато се преминава през жп прелеза, пък е най-хубаво да си е направен както си е по реда."
Митко Димитров: "Притесняваме се щото сме свикнали с бариери по принцип един-два влака минават на деня, ама не ги знаем по кое време минават."EПрелезът е превърнат в неохраняем докато се строи новата жп линия, на която ще има и надлез, а след завършването й старите релси ще бъдат премахнати.
Златка Вълкова - кмет на с. Бисер: "Има молба от бисерчани до жп управлението в Пловдив, че бариерите в повечето случаи били развалени и закъснявали за работа. Влаковете са със заповед да се движат с 15 км в час, когото преминават тук, през този прелез. Има добра видимост, има необходимите знац;и, които казват и предупреждават, че прелезът е неохраняем."Всъщност по това трасе пътнически влакове не минават, защото заради реконструкцията на жп линията хората се извозват с автобуси.
Златка Вълкова - кмет на с. Бисер: "Минават само около 2 товарни влака на ден".Въпреки притесненията част от шофьорите смятат, че до инциденти не може да се стигне. Очаква се реконструкцията на жп линията да приключи до половин година.