Жертвите на смъртоносния вирус в Южна Корея са вече 20.
Ноел Блазие, туристка от Швейцария: Разбира се, че малко се притеснявам, но донесох няколко маски. Най-малкото нямам белодробни или бъбречни заболявания, така че трябва да съм добре.Почти всеки ден се съобщава за нови случаи синдрома. 11 южнокорейски болници се смятат за потенциално опасни за зараза.
Кейджи Фукуда, Световна здравна организация: Досега епидемията в Южна Корея се свързва главно с предаване на вируса в здравни заведения. Искам да подчератая, че в бъдеще може да наблюдаваме процеса извън болниците. Има празнини в знанията ни как точно се предава вирусът.Засега няма ваксина, но китайски и американски учени съобщиха за съвместно разработено антитяло. Пробите върху животни дали ефикасни резултати. Вирусът се прояви в 23 страни, но Световната здравна организация засега не говори за глобален проблем.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста