БСП настоява президентът да отговори, във връзка с американските танкове у нас, какви ангажименти е поемал от името на страната ни на срещата на НАТО в Уелс миналия септември.
Михаил Миков, председател на БСП: За България и българите Русия не е военна заплаха. БСП изразява възмущение и не приема непоследователното, неаргументирано и объркващо обществото поведение на българското правителство в лицето на министрите на отбраната и външните работи. Недопустима е и липсата на позиция на министър-председателя.И анализ на актуалната политическа обстановка у нас направи Михаил Миков в доклада си на пленума.
Михаил Миков, председател на БСП: Продължава курсът на правителството на мними, широко рекламирани в медиите реформи, в същото време в същото време прокарване на крайно дясна политика.На Позитано 20 БСП пренаредиха и редиците си на днешния Национален съвет. По предложение на Михаил Миков беше гласувано в изпълнителното бюро вече да не бъдат Кристиан Вигенин и Антон Кутев, сочени за хора на предишния шеф на БСП Сергей Станишев. Същевременно член на бюрото става бившият зам.-областен управител на Велико Търново Стефан Стефанов. Няма промяна около поста на Драгомир Стойнев като заместник-председател на БСП към този момент. Иначе пленумът започна с поздравления към Сергей Станишев за преизбирането му за председател на ПЕС.
Националният съвет на "Продължаваме Промяната" избра Николай Денков за заместник-председател на партията
Казусът "Лукойл": Има ли план държавата как да се справи с евентуална криза на горивата?
Драгомир Стойнев: Без действия на правителството, животът "Лукойл" ще замре на 21 ноември
Борис Бонев: След кризата с боклука – зимен хаос в София? Столицата има едва 4 снегорина
Постоянен арест за 26-годишния румънски каналджия след трагедията в езерото “Вая”, при която загинаха шестима мигранти
Националният съвет на "Продължаваме Промяната" избра Николай Денков за заместник-председател на партията