На среща главният прокурор Сотир Цацаров и президентът Росен Плевнелиев обсъдиха съдебната реформа. В прессъобщение от Дондуков 2 се казва само, че срещата е част от регулярен диалог, посветен на ключови реформи, каквато е и съдебната.
Президентството и прокуратурата се разминаха в информацията за времето и мястото на разговора. Стана ясно обаче, че срещата е работна и медиите не са поканени. Иначе съобщението дойде първо от пресцентъра на първия обвинител, докато журналистите чакаха Цацаров на заседанието на ВСС.
Свързахме се с главния прокурор по телефона. Той каза, че не са предвидени изявления и че заради ангажименти днес няма да има възможност за коментар пред медиите. Обеща обаче да говори утре преди заседанието на ВСС.