24-годишната Ивелина Иванова от Пловдив от три години се бори за живота си след поставената ѝ диагноза рак на лимфните възли. След две неупешни трансплантации в България сега последната надежда за студентката по журналистика е лечение в клиника в...
24-годишната Ивелина Иванова от Пловдив от три години се бори за живота си след поставената ѝ диагноза рак на лимфните възли. След две неупешни трансплантации в България сега последната надежда за студентката по журналистика е лечение в клиника в Испания. За да живее Ивелина, са необходими 60 хиляди евро, част от които трябва да бъдат събрани спешно.
Животът на момичето се променя драстично през 2011 година. Първоначално лекувана от бъбречно заболяване, след това ѝ е поставена диагноза рак. Следват над 40 химиотерапии и две трансплантации в България, за съжаление неуспешни. В момента Ивелина е в четвърти, последен стадий на заболяването. Надежда за живота ѝ дават от Университетска клиника в Испания.
"В момента е в клиника "Навара" в град Памплона и е предприета подготовка за имунотерапия, която след около два месеца ще се извърши" - разказа баща ѝ.
В Испания на Ивелина ще бъде извършено присаждане на стволови клетки. Донор ще бъде 23-годишният ѝ брат. За да започне лечението обаче, е необходимо да се преведат на клиниката поне 20% от сумата за лечение.
На името на Ивелина е разкрита банкова сметка, тече и DMS кампания. Помощ на семейството оказва фондация, която помага и на други пациенти с ракови заболявания, като до този момента са правени две благотворителни мероприятия за набиране на средства за Ива.
В края на септември предстои благотворителен търг-изложба в Пловдив в помощ на Ивелина. Необходимата сума за лечението трябва да се събере до месец и половина.
Ситен снеговалеж и гъста мъгла затрудняват движението през прохода "Шипка"