Два центъра за жертви на трафик ще бъдат изградени в София по българо-швейцарски проект.
Меглена Кунува, вицепремиер: "Само през първите 6 месеца на 2015 г. в Националната комисия за борба с трафика на хора са постъпили 46 сигнала за жертви на трафик. Годишно между 500 и 550 са идентифицираните лица, според влезли в сила присъди. Т.е. това е върхът на айсберга. Трафикът на хора е изключително доходоносен бизнес. Факт е, че през бежанската криза той се засилва, но дори и извън нея. Той носи 32 млрд. долара годишно в световен мащаб".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите