Това показва изследване на Националния център за изучаване на общественото мнение, представено по време на конференция, посветена на 25 години от Конституцията на страната. Председателят на парламента Цецка Цачева не е изненадана от този факт и приема всякакъв вид кампании за опознаването на основния закон на държавата. Ден преди Конституцията да навърши 25 години, Цачева я определи като стожер на стабилност. Каза обаче, че въпреки това тя не е застинала рамка, която не може да бъде променяна за по-добро.
Цецка Цачева - председател на НС: Всеки и особено ние юристите трябва да се запитаме каква е нашата отговорност за това българската конституция да се превърне от формален акт със символно значение в истински гарант за демократично и справедливо управление, за реално зачитане на българските граждани.
Служебното правителство трябва да направи всичко възможно българите да се чувстват сигурни, каза Станислав Балабанов
Удължаването на дерогацията за дружествата на "Лукойл" у нас обсъдиха енергийният министър и изпълняващият длъжността американски посланик
Тошко Йорданов: ИТН подкрепя Съвета за мир на Тръмп, защото е част от консервативното семейство
Земеделският министър сезира прокуратурата за злоупотреба със средства от обществена поръчка
Володимир Зеленски се срещна със сина на последния ирански шах Реза Пахлави