Президентът Румен Радев намекна, че се съмнява в качествата на Младен Маринов за поста вътрешен министър. Това стана в отгово на въпрос за подписването на указа за освобождаване на Маринов от поста главен секретар на МВР. Държавният глава отново коментира, че на най-високо ниво трябва да се дава пример за законност и спазване на всички нормативни документи.
Румен Радев - президент на Република България: Аз имам ангажимент единствено към неговото освобождаване от позицията главен секретар на МВР. След всички проблеми и провали в Министерството на вътрешните работи премиерът преценява дали това е най-удачният избор за министър. Негово е решението, негова е отговорността.;
Президентът Румен Радев днес и утре е на работно посещение в Букурещ, където започна срещата на върха на инициативата "Три морета". Форумът събра 12 президенти на държави, разположени между Адриатическо, Балтийско и Черно море.
Освен държавни глави, в работата на форума е предвидено да участват председателят на Еврокомисията Жан-Клод Юнкер, министърът на енергетиката на САЩ Рик Пери и министърът на външните работи на Германия Хайко Маас, както и висши представители на Европейската банка за възстановяване и развитие и на Световната банка.
Минимална заплата от 660 евро за 2027 г.: Какви са прогнозите на Министерство на финансите?
Темата със заглушителя от квартал "Драгалевци" е във фокуса на кабинета и парламента
Премиерът Радев: Бюджет 2027 ще бъде приет навреме и ще гарантира стабилността
Прието на първо четене: Една трета от всички директорски позиции в публичните компании трябва да са заемани от жени
Минимална заплата от 660 евро за 2027 г.: Какви са прогнозите на Министерство на финансите?