Американски самолети ще охраняват от днес въздушното ни пространство съвместно с българските военно въздушни сили. Мисията е мирновременна - инициатива, която беше приета от партньорите от НАТО. Двата F-15 идват изцяло на разноски на САЩ.
В края на август министърът на отбраната Николай Ненчев съобщи за мисията на американските военни и обясни, че причината за нея са честите полети на руски бойни самолети в непосредствена близост до границите на българското въздушно пространство. Американските машини ще патрулират в периода до 16 септември.
Днес в авиобаза Граф Игнатиево ще започнат тренировките за изпълнение на съвместни задачи по Air Policing.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите