Автобус се запали тази сутрин по време на превоз на пътници по редовна линия Габрово - Велико Търново. Няма пострадали при инцидента. Причината за запалването е късо съединение в двигателния отсек на автобуса.
Авариралото превозно средство е произведено през 1995 година. При сутрешния предпътен технически преглед не са установени никакви неизправности, посочи заместник управителят на Общински пътнически транспорт Детелин Цветков. Той коментира, че никой в бранша не е застрахован от неочаквани ситуации, но Дружеството полага усилия да поддържа автопарка на необходимото техническо ниво.
Инцидентът тази сутрин, минути след потеглянето от Габрово в 7, 30 часа, е станал в района на разклона за габровското село Лесичарка. Шофьорът на автобуса забелязал пушек в двигателния отсек. Пътниците слезли и се отдалечили от превозното средство. Пламъците били загасени от противопожарен екип, а пътниците били превозени с друг автобус до Велико Търново.
"Хората ще са равни пред закона от тук насетне" – вътрешният министър за свалената охрана на Борисов и Пеевски
Имотните измамници с повдигнати обвинения: Заподозрените са спечелили над 5 милиона евро
Президентът Илияна Йотова: Триумф за DARA, триумф за България на "Евровизия"
Премиерът Румен Радев: DARA е още едно доказателство, че България може да побеждава