Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал в многобоя на Световната купа в Пезаро, Италия. Това е първо отличие за новия ни ансамбъл от голямо състезание. Вчера нашите момичета бяха първи в съчетанието на обръчи. Днес отново играха безупречно и на въжета, и топки и завършиха първи в класирането. Втори е ансамбълът на домакините от Италия, тройката допълниха украинките. Утре са финалите на отделните уреди. В индивидуалната надпревара Катрин Тасева ще участва във финалите на всички уреди, Невяна Владинова само на лента и топка.
Момичетата на Весела Димитрова триумфираха с общ сбор от 37.350 точки.
Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Теодора Александрова и Елена Бинева, която игра лонгета заради счупена костица на дясната ръка, днес постигнаха 18.650 точки в съчетанието си с три топки и две въжета и запазиха първото място в класирането, което извоюваха вчера с оценката от 18.700 точки за изпълнението си с пет обръча.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите