От Българската петролна и газова асоциация разпространиха декларация заради новите изисквания към касовите бележки от 1 април.
От Асоциацията заявяват, че винаги са подкрепяли усилията на правителството за борба със сивия сектор, но според тях посочването на доставната цена в касовите бележки би разкрило информация, която да бъде използвана антиконкурентни цели, а това не е в интерес на крайния потребител. От Асоциацията напомнят, че и според решение на Комисията за защита на конкуренцията от март разкриването на покупната цена би могло да засегне конкурентната среда на пазарите на търговия на едро и дребно с горива.
;От Българската петролна и газова асоциация заявяват още, че въвеждането на изискване за допълнителна ценова информация единствено по отношение на горивата представлява дискриминация на конкретен икономически сектор и подобни изисквания не съществуват в законодателството на останалите държави, членки на Европейския съюз.
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
От "Да, България" настояват да отпадне задължението да се ползва от догодина софтуерът за управление на продажбите в търговските обекти
По-високи държавни такси на БАБХ: Бизнесът със сигнали за увеличение от 10 до 30 пъти
В търсене на мир: Съюзниците на Украйна изразиха притеснения относно плана на Тръмп
Преди утрешното заседание на ОИК-Варна: Ще бъде ли отстранен от поста кметът Благомир Коцев?