Отново влизат за обсъждане спорните точки от Изборния кодекс, върху които Президентът Росен Плевнелиев наложи вето и които разклатиха равновесието в коалиционното правителство.
Вчера, малко изненадващо ветото, на президента мина в Правната комисия в парламента. След консултациите, свързани с гласуването в чужбина, официално решение не бе оповестено. От ГЕРБ заявиха, че са стигнали до обща позиция и не се притесняват за мнозинството.
Спорните текстове засягат гласуването в чужбина и откриване на секции зад граница. Според президента те са противоконституционни и нарушават основни права на българите зад граница.
От Патриотичния фронт твърдо стоят зад позицията си, че ще оттеглят подкрепата си за правителството, ако бъдат прието президентското вето.
Министърът на транспорта обсъди с неправителствени организации мерки за повишаване на пътната безопасност
Омбудсманът подкрепи промените в образователния закон, но настоя за по-добра защита на децата със СОП
Държавният бюджет за 2026 г. влиза за гласуване на първо четене в парламента
Очаква се в Окръжния съд в Пловдив да започне делото за т.нар. „Театрална афера“