Общинските съветници от комисията по здравеопазване във Варна одобриха промени в правилата за прием и класиране в детски ясли. Според нововъведенията две точки при прием вече ще получават деца с над 50 процента ТЕЛК, а не както досега- с над 70 на сто.
Малчуганите ще постъпват в ясла по график, изготвен от директора на забавачницата след изтичане на определения срок за потвърждаване при всяко класиране. При неспазването му по вина на родителя детето ще отпада от приема, но ще може да участва отново с нов входящ номер. Децата ще имат предимство от 3 точки ако техните родители плащат данъчните си задължения към Община Варна. Според съветници този критерий остава, защото промяната би ощетила жителите на Варна, които внасят данъци в общината, за сметка на хора, идващи от други населени места. Промените се правят с цел да се постигнат еднакви изисквания при кандидатстване на децата в общинските ясли и детски градини.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг