Днес ще бъде изпробван нов метод - обливане с топла вода, така че горивото да се изпари максимално. Едва след като бъдат отстранени всички цистерни, в Хитрино ще бъдат пуснати експерти на енергото, за да обследват състоянието на мрежите, за да бъде пуснат и тока.
До момента са отстранени половината от повредените цистерни, и вече са преместени на специализираната площадка извън населеното място. Все още на терен обаче са най-опасните две, в които има гориво и не могат да бъдат източени. Вчера спасителните екипи са се опитали да ги отстранят, но безуспешно.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра