Две момчета на 14 и 13 години са задържани за убийството на 53-годишен бездомник във Варна. На 16 януари между жертвата и момчетата възникнала кавга в пункт за събиране на вторични суровини.
На следващия ден младежите го открили и му нанесли побой. Това се е повторило и на 21-и януари. Малко по-късно мъжът е намерен мъртъв в района на пазара в квартал "Владислав Варненчик".
Образувано е досъдебно производство за умишлено убийство по особено мъчителен начин. 14-годишното момче е привлечено като обвиняем, а 13-годишният му съучастник е в дом за временно настаняване на малолетни.
На побоя са присъствали още две момчета, които не са участвали в престъплението.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста