Разлив на сярна киселина евакуира училище в Търговище. Няма пострадали.
Инцидентът е станал в хранилището на кабинета по химия в училище "Хр. Ботев" заради счупена колба. При контакт с въздуха киселината е предизвиквала задимяване и това е активирало пожароизвестителната система.
Над 600 ученици са били изведени в двора на училището. Пристигналите на място екипи на пожарната и полицията са отцепили района, а киселината е изнесена до специално депо за съхранение.
Малко по-късно учебните занятия са били възстановени.
Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу