Фестивалът "Дефиле на младото вино”, който се провежда ежегодно в Пловдив, вече е част от Националния туристически календар на България. Страната ни рекламира събитието по време на межународните туристически борси, стана ясно дни преди началото на...
Фестивалът "Дефиле на младото вино”, който се провежда ежегодно в Пловдив, вече е част от Националния туристически календар на България. Страната ни рекламира събитието по време на межународните туристически борси, стана ясно дни преди началото на шестото издание на фестивала в Пловдив.
"Дефиле на младото вино" се представя като дестинация и по време на туристическите борси в България. Основните финансови средства за проявата идват от Община Пловдив.
"За съжаление, все още държавата не подава ръка материално, не сме получили нито един лев" - разказа Любозар Фратев - председател на Съвета по туризъм - Пловдив.
За радост обаче реномето на фестивала е оценено по достойнство в чужбина.
"Имаме вече такова предложение Пловдив да стане член на Европейската асоциация на винените градове" - допълни Любозар Фратев.
В предстоящото издание ще участват 23 винопроизводители, сред тях три нови изби.
"Във връзка с тежките условия за лозарите и винарите тази година малко по-трудно ни стават вината, но очаквам, че технолозите са се справили добре и ще имаме едни много ароматни млади вина" - разясни Росица Кючукова - секретар на Асоциацията на българските винари.
По време на дефилето ще се проведе и Международната борса на туроператорите, в която ще вземат участие 120 фирми от страната и чужбина.