14 областни управители да бъдат сменени, реши на днешното си заседание служебният кабинет. Сменени са областните управители на Благоевград, Варна, Враца, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Силистра, София - област, Търговище, Хасково, Шумен, Ямбол и Велико Търново.
Нов областен управител е назначен на София-град, тъй като досега имаше временно изпълняващ длъжността. Причината за смените на голяма част от областните управители в страната са "преглед на работата им, както и постъпили сигнали", обясниха от правителствената служба. Целта на служебното правителство е организацията и провеждането на честни и безпристрастни избори и там, където има съмнения за това са направени промени, уточниха от правителствената прессужба.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°