Председателят на Народното събрание Димитър Главчев писмено информира народния представител от ПГ на ПП Воля Андон Дончев, че системата за гласуване чрез биометрични данни на всеки един народен представител – пръстов идентификатор, не допуска гласуване с чужда карта.
Независимо от това, председателят на парламента е разпоредил да бъде извършена техническа проверка на устройствата за гласуване.
По-рано днес депутатът от "Воля" Антон Дончев заяви, че е установен пробив в системата за електронно гласуване в парламента и по-специално в проверката на пръстовата идентификация.
„Установихме, че наистина системата за пръстови отпечатъци не работи и позволява гласуване с чужди карти. Виждали сме много пъти, че това е практикувано в миналото. Мислихме, че този проблем е решен, но установихме, че се допуска и сме разтревожени от този факт. Бихме искали този технически проблем да бъде отстранен в най-бързи срокове“, заяви Андон Дончев. Той е подал сигнал до председателя на парламента.
Скандалът с полетите на Пеевски: МВР изпрати в НС справки за пътуванията на лидера на ДПС
Явор Гечев: Истината за полетите трябва да излезе докрай, обществото очаква отговори
Министърът на туризма: С агресивна реклама и много инициативи се надяваме да компенсираме колебливия старт на сезона
Сватба с близо 1300 гости в двора на видинско училище предизвика недоволство