Комисията по защита на потребителите ще следи за нарушения и измами покрай празниците. Гост в "Денят започва" беше Димитър Маргаритов, председател на комисията по защита на потребителите. Той заяви, че вече са започнали проверки в страната.
Димитър Маргаритов: "Със стабилно присъствие на целия пазар ще предпазваме потребителите. След средата на декември ще добавим към нашите активности и зимните курорти, тъй като и там започва сезона. В момента извършваме проверки върху търговската мрежа. С наближаването на повече празници има и по-големи уловки. Уловките могат да бъдат в няколко посоки: нормалните административни нарушения - липса на цена, подвеждащата информация относно характеристиката на някои стоки, а могат да бъдат и нелоялни търговски практики, като например приканване с рекламни брошури да посетите търговския обект за да си купите нещо много изгодно, но отивате в търговския обект и се оказва, че това нещо изобщо не е зареждано на тази цена, но може да си купите нещо два пъти по скъпо."
Той заяви, че от комисията непрекъснато наблюдават пазара, а заради предстоящите празници са удвоили усилията си.
Димитър Маргаритов: "Когато има празници рисковете са повече, защото търговците се изкушават да отправят оферти. Ние наблюдаваме пазара непрекъснато. Усилията ни по повод 8 декември стартираха преди десетина дни."
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите
"Евровизия" е проправила път на някои от най-известните звезди на музикалния небосклон
Кукери и безброй фенове посрещнаха DARA в София след победата на „Евровизия“
Водни салюти, стотици фенове и приятели посрещат DARA на летището в София
Първа визита: Премиерът Румен Радев се среща с германския канцлер Фридрих Мерц в Берлин
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите